Czy wypada przychodzić do pracy w sukience?

W czasie lata, kiedy temperatury na zewnątrz przekraczają 30 stopni Celsjusza i jedyne o czym marzymy to chwile ochłody w klimatyzowanych pomieszczeniach wiele kobiet zadaje sobie pytanie czy wysokie temperatury mogą być żeby nieco luźniej podchodzić do kwestii stroju w pracy.

Cóż, z pewnością w większości firm da się wynegocjować pewne kompromisy, jednak nie powinniśmy zapominać, że praca jest sytuacją oficjalną i powinniśmy w niej odpowiednio wyglądać. W większości firm niewskazane jest przychodzenie w krótkich spodenkach czy w szortach, nawet mimo wysokich temperatur. Jest to kwestia związana z dress code’m i kreowaniem profesjonalnego wizerunku firmy wśród klientów.

elegancka sukienka kobiecaDlatego też nawet jeśli dostałyśmy upoważnienie od przełożonych na zakładanie nieco bardziej luźnego stroju powinnyśmy stawiać raczej na eleganckie sukienki niż na zwiewne sukienki młodzieżowe, szorty czy spodenki. Wciąż bowiem musimy pamiętać, że w godzinach pracy nasz wygląd wpływa również na całościowe postrzeganie firmy, czy też sklepu, w którym pracujemy. A to jest kwestią priorytetową dla większości przełożonych. W tej sytuacji eleganckie sukienki będą najbezpieczniejszym rozwiązaniem, są bowiem zarówno oficjalne, jak i swobodne i wygodne, a w lecie jest to szczególnie ważne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *