Piękna broda – czyli poprawna pielęgnacja brody

Włosy, zarówno te na głowie, jak i wąsy czy broda wymagają szczególnej pielęgnacji, aby wyglądały pięknie i zdrowo. Nie wystarczy ich zapuszczenie. Należy je odpowiednio pielęgnować, używać właściwych szamponów czy nawet olejków do brody, a także po prostu czesać.

Szczotka do brody
Na rynku istnieje wielu producentów produkujących szczotki czy grzebienie do brody. Regularne czesania brody jest nie tylko istotne z powodu utrzymania jej w dobrym stanie, ale także ze względów higienicznych- pomaga usunąć z brody różne zanieczyszczenia, gromadzące się na niej przez cały dzień podczas wykonywania różnych czynności.

Szczotka do brody z włosia z dzika
Przy wyborze szczotki do brody, ważne jest, aby móc dokładnie rozczesać włosy na brodzie, nawet te najbardziej splątane. Szczotka z włosów dzika idealnie się nadaje do rozczesania, lub ułożenia nawet brody po zastosowaniu olejku czy balsamu do brody. Włosy dzika są o wiele przyjaźniejsze od plastiku, bowiem posiadają dokładnie taką samą budowę jak włosy ludzkie- tyle, że grubszą, przez co nie łamią oraz nie rozdwajają włosów na brodzie. W związku z tym warto zainwestować w taką szczotkę, by móc cieszyć się piękną brodą przez długie lata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Męska pielęgnacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *