Moda na gorsety

Moda na gorsety od kilku lat wydaje się być silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Co prawda gorsety w seryjnej produkcji znane są już do wielu lat (a pierwsze ich modele – nawet setek), to jednak dopiero początek epoki internetu i zakupów online sprawił, że gorsety znów stały się niezwykle popularnym elementem w kobiecych szafach.

Gorsety dla wielu osób są ponadczasowym symbolem elegancji, zmysłowości i kobiecości. W idealny sposób potrafi podkreślać atuty kobiecej figury – przede wszystkim eksponuje talię oraz biust, a te elementy kobiecego ciała są przez mężczyzn postrzegane instynktownie i budują wrażenie atrakcyjności (źródło tego zakorzenione jest w naturze i strategiach przetrwania gatunku – wąska talia oznaczała większe szanse na urodzenie potomka, duży biust zaś – zapewnienia mu pokarmu).

Dziś pierwszoplanową funkcją gorsetu jest już nie tylko modelowanie kobiecej sylwetki (z czego znane były od zawsze), ale również piękne uzupełnianie jej urody za pomocą pięknych wzorów, ozdób, fasonów i krojów. Jeśli chodzi o modele gorsetów, to obecnie istnieje ich na tyle dużo, że coś dla siebie może znaleźć praktycznie każda kobieta, niezależnie od charakteru i temperamentu, który posiada. Istnieją gorsety klasyczne i eleganckie dla kobiet pewnych siebie, dyskretne gorsety dla kobiet nieśmiałych i spokojnych, a także odważne i prowokujące modele, wprost emanujące seksapilem dla pań, które odczuwają potrzebę stymulowania męskiej wyobraźni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz