Kiepska skóra i udawana skóra na kapcie

Wiele osób ma problem z niezbyt ładnie pachnącymi stopami. Prawda jest taka, że problem ten dotyczy dosłownie wszystkich, ale realnie dotyka tylko pewnej grupy osób, które są szczególnie wrażliwe. Dlaczego właśnie ich? Powodów szczegółowych jest oczywiście sporo, ale jednym z najbardziej trywialnych z nich i zarazem najczęściej spotykanych są nieodpowiednie kapcie czy też inne buty niewiadomej marki.

Tak, to prawda, ponieważ zły zapach stóp spowodowany jest rozkładaniem się potu, a poci się każdy. Sęk w tym, by nasz pot mógł spokojnie się ulotnić w naturalny sposób lub wsiąknąć w miejsce, gdzie nie będzie sprawiał problemów. Prawdziwy kłopot pojawia się wtedy, kiedy chodzimy w butach nie pozwalających naszej stopie oddychać lub mamy kapcie, których materiały są tak naprawdę nieprzystosowane do radzenia sobie z odpowiednią pracą ze stopą.

Kapcie dla dzieci

Najlepsze kapcie dla dzieci w sklepie SlippersFamily.com

Problem wcale nie jest wydumany, ponieważ zwłaszcza niektóre rodzaje sztucznej skóry, które w tańszych kapciach udają drogie kapcie powodują, że powierzchnia obuwia bardzo szybko przesiąka potem, który robi z nich potem bardzo grząskie podłoże. Żyją w nim bakterie będące w stanie rozwijać się bez ciepła ludzkiego ciała tylko w ograniczonym zakresie, ale kiedy tylko pojawi się odrobina świeżego potu, a wystarczy do tego kilka sekund kontaktu z pozornie suchą nogą, zaczynają się budzić i od razu następuje ich inwazja. Z tego powodu po kilku minutach w takich kapciach stopy zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Człowiek wini siebie, a to nie do końca jego wina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda, Obuwie dziecięce i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *