Buty dziecięce na cieplejsze dni

Dzieci, które dopiero co opanowały sztukę samodzielnego chodzenia potrzebują butów spełniających specyficzne wymagania. Gdy jednak nasza pociecha trochę podrośnie, mamy do wyboru większe spectrum obuwia, które można lepiej dopasować do cieplejszej pory roku, przy jednoczesnym zadbaniu o właściwy rozwój kończyn dolnych.

Podczas gdy najmłodszym dzieciom polecane są jedynie zabudowane buty z wysoką cholewką, to maluch w wieku od 3 lat może już spokojnie nosić sandałki, oczywiście pod warunkiem ich właściwej budowy. Bardziej odkryte obuwie idealnie nadaje się na cieplejsze dni, kiedy stopy ruchliwego dziecka są szczególnie podatne na pocenie się. Dla dzieci przed piątym rokiem życia, sandałki muszą posiadać specjalną usztywnioną część nazywaną zapiętkiem. Znajduje się ona w tylnej części buta i ma za zadanie chronić przed poruszaniem piętą na wszystkie boki, co może grozić koślawieniem. Możemy wybrać sandały posiadające zabudowanie również z przodu – ochroni to dziecko przed ewentualnymi urazami podczas chodzenia. Jednak równie dobrze sprawdzi się para obuwia z odkrytym miejscem na palce, oczywiście jeżeli czubek będzie lekko unosił się do góry. Dobrze, jeżeli dana para posiada zapięcie posiadające regulację – dzięki niemu odpowiednio dopasujemy obuwie do dziecięcej nóżki. Wybierając sandałki dla dzieci trzeba pamiętać aby były one nieco większe (około kilka milimetrów) od stopy dziecka. W ten sposób zapewnimy swobodę podczas chodzenia i ustrzeżemy przed ewentualnym uciskaniem dziecięcych paluszków. Sandały bez zapiętka przeznaczone są dla pięcioletnich i starszych dzieci, których stopy są zdrowe.

Należy pamiętać aby nie dokonywać zakupu przypadkowego obuwia albo zakładać dziecku butów po starszym rodzeństwie. Sprzyja to powstawaniu wielu schorzeń, które trudno później wyleczyć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sandałki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *