Moda hip-hopowa – zderzenie dwóch światów

ubiór hip-hopowyDzisiaj zajmiemy się tematem pośrednio związanym z modą, a mianowicie hip-hopem i jego wpływem na współczesną młodzież oraz modę i ubiór młodych ludzi. Przeciętny człowiek w przeciętnym wieku kojarzy hip-hop, rap i podobną muzykę z szeregami podobnie ubranych, dość mocno „wygadanych” i niekoniecznie grzecznych, młodych osób. Standardowe spojrzenie na przekaz płynący z utworów najczęściej skupia się na negatywach, takich jak mało wyszukane słownictwo, wulgaryzmy, płytkie rymy i ciągłe poruszanie tych samych tematów.
Przełamanie, być może, pewnej bariery pomiędzy dwoma spojrzeniami na kulturę hip-hopową pozwala odkryć, że świat ten jest bardzo fascynujący i wcale nie wygląda jak zaprezentowany powyżej zestaw stereotypów. Często przełom taki następuje zupełnie przypadkowo, być może dzięki odkryciu pasji partnera lub znajomego.

Wprowadzenie przez bliską osobę w polski hip-hop pozwala spojrzeć pozytywnie na pewne zjawiska i zachęca do samodzielnego odkrywania tej bogatej kultury. Bywa też, że ktoś pozornie niechętny usłyszy utwór, który go bardzo zaciekawi, albo też zacznie czytać blog o rapie i znajdzie coś, co przykuje go na dłużej. Bliższemu poznawaniu polskiego hip-hopu sprzyja też popularyzacja niektórych wykonawców czy trendów w massmediach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *