Kolor różu a typ cery

róż do policzków BourjoisRóże do twarzy nie bez kozery występują w tak wielu różnych odcieniach i barwach. Wszystko dlatego, że trzeba dobrać odpowiedni do konkretnego typu cery oraz do oprawy oczu, kolory włosów i innych parametrów. Róż Bourjois nie powinien być dodatkowo mocno kontrastujący z naszym typem kolorystycznym.

Róż dla cer bladych

Cery blade nie powinny używać mocnych, intensywnych odcieni różu, bo będą w nim wyglądać tak sztucznie, niczym w masce. Kolor i odcień powinny być maksymalnie zgaszone dopasowane do typu urody.

Róż dla ciemnych cer

Ciemna cera źle wygląda w kolorach pastelowych, róż do policzków Bourjois powinien być w tym przypadku bardziej ciepły, czerwony lub koralowy tak, żeby rozjaśnić odrobinę cerę (zobacz np. ten róż Bourjois).

Róże dla blondynek

Blondynki najlepiej prezentują się w ciepłych, różowych kolorach, które dodatkowo ożywają ich cery. Róże do policzków Bourjois powinny być więc dopasowane do tego, żeby ożywić maksymalnie naszą cerę.

Róże dla szatynek i brunetek

W tym przypadku sprawdza się możliwe rozjaśnianie, ale tylko wtedy, kiedy cera jest z reguły blada i brak jej wigoru. Z pewnością nie powinno się stosować niczego ciemnego. Można wtedy osiągnąć efekt bardzo zmęczonej i starszej twarzy, a nie tego przecież chcemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Makijaż i makeup i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *