Pasta do włosów dla mężczyzn – czy warto?

Wśród panów wciąż królują krótkie i średnie włosy. Niełatwo jednak jest znaleźć odpowiednie kosmetyki do ich stylizacji. Jakie kosmetyki są najbardziej warte polecenia? Jak utrwalić fryzurę?

Wybór na rynku kosmetycznym jest bardzo duży. Producenci zabiegają o klientów, a więc prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych właściwości swoich preparatów. Pasta do włosów dla mężczyzn, podobnie zresztą jak guma, wykazuje nie tylko właściwości utrwalające, ale także i silnie modelujące. Nie usztywnia włosów, można ją więc aplikować na włosy krótkie i długie. Kosmetyk wystarczy nałożyć na konkretne kosmyki włosów, nie ma potrzeby pokrywania nim całej ich powierzchni.

Głównym atutem pasty do włosów dla mężczyzn jest fakt, że nie skleja ona włosów, dzięki czemu prezentują się one naturalnie. Preparaty tego typu stosuje się na włosy suche, energicznie wcierając w nie niewielką ich ilość. Wcześniej, aby wchłanianie się było ułatwione i szybsze, można włosy przeczesać ręką. Najbardziej naturalne efekt daje pasta, której we włosach nie widać na pierwszy rzut oka.

Wszystkie kosmetyki przeznaczone do włosów dostępne są w kilku wariantach do wyboru, w zależności od typu włosów (naturalne, farbowane, suche, przetłuszczające się, kręcone itd.). Różny jest także poziom ich utrwalania. Najmocniejsze są niezbędne w trudniejszych warunkach pogodowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *