Jak zbudowane są maszynki na żyletki?

Maszynki na żyletki to rozwiązanie chętnie wybierane przez wielu mężczyzn. Stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnej brzytwy, a jednocześnie są bardziej praktyczne niż maszynki jednorazowe.

Budowa maszynki
Po rozkręceniu maszynka na żyletki może składać się z jednej, dwóch lub trzech części. Modele jednoczęściowe, nazywane inaczej butterfly, to maszynki z kręcącą się końcówką uchwytu, która otwiera skrzydełka głowicy, umożliwiając wymianę żyletki. Takie modele charakteryzują się niskim ryzykiem zacięć podczas golenia i polecane są szczególnie do skóry skłonnej do podrażnień czy o niejednolitej teksturze.

Otwarty lub zamknięty grzebień
W przypadku skóry wrażliwej dobrze sprawdzi się także maszynka z zamkniętym grzebieniem. Grzebień otwarty polecany jest tylko osobom o bardzo gładkiej skórze, z twardym zarostem i wprawną ręką ze względu na większe ryzyko zacięć.

Wykonanie
Uchwyty do maszynek zazwyczaj produkowane są z mosiądzu chromowanego lub złoconego oraz ze stali nierdzewnej. W większości maszynki projektuje się w taki sposób, by pasowały do standardowych żyletek wszystkich producentów. Niektóre modele można kupić zapakowane w piękne etui, dzięki czemu wyglądają bardzo elegancko i mogą  być oryginalnym, a jednocześnie praktycznym pomysłem na prezent.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *