Na co zwracać uwagę kupując obuwie dziecięce?

Buciki dla malucha to jeden z najważniejszych zakupów, który musi być dokonany z rozwagą. Rodzice powinni brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i zdrowotne. Obuwie dziecięce ma ogromny wpływ na zdrowie stopy oraz kręgosłupa i zły wybór może w przyszłości skutkować wadami postawy oraz bólami. W jaki sposób kupować więc buty dziecięce?

Elastyczne i trwałe
Nasz rynek zalewa niestety fala tanich, chińskich butów, które są niezwykle twarde i niewygodne. Od razu warto powiedzieć, że tego typu butów dziecięcych nawet nie wolno brać pod uwagę. Przede wszystkim buty powinny charakteryzować się odpowiednią, elastycznością, szczególnie te, przeznaczone do nauki chodzenia, ale nie tylko. Nieraz widać, jak maluch z upodobaniem zrzuca buty na przykład podczas spaceru po trawie i może to wynikać właśnie z niewygodny. Jeżeli wybierzemy rodzaj obuwia dziecięcego, który będzie wystarczająco miękki, to takiego problemu nie będzie. Chodzi jednak także o coś znacznie ważniejszego. Elastyczny but to swobodna możliwość poruszania stopą i placami podczas chodzenia. To niezwykle ważne dla zdrowia. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na zapiętek, czy jest dobrze dopasowany do stopy. Nigdy nie kupujmy obuwia zbyt dużego, po to, by dziecko miało je na dłużej, ponieważ wybitnie nie sprzyja to zdrowiu stopy. Najlepiej także, by materiał wykonania był na tyle przepuszczalny, by umożliwiał cyrkulację powietrza, ponieważ stopa podczas intensywnego chodzenia i biegania bardzo się poci. Wnętrze musi więc dobrze wchłaniać wilgoć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obuwie dziecięce i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *