Jak zadbać o swoją brodę?

Dzisiaj coraz wyżej ceniony jest bujny i gęsty zarost. Oczywiście, nie każdemu rośnie taka broda, gdyż niektórzy mężczyźni mają o wiele rzadszą brodę. Jednakże, długość czy gęstość zarostu nie zależą jedynie od czynników genetycznych i od natury, ale również od tego, jak dba się o brodę.

Zabiegi pielęgnacyjne
Absolutnie niezbędne jest regularne przeprowadzanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Większość z nich wymaga rzecz jasna wykorzystania kosmetyków do brody. Jakie są to kosmetyki? W jaki sposób oddziałują na brodę?

Na pewno należy tutaj wymienić olejek do brody, czyli prawdopodobnie najpopularniejszy kosmetyk do zarostu. Jego zadanie jest złożone. Przede wszystkim, jest nim nawilżenie zarostu. Dobrze nawilżona broda jest odżywiona i rośnie mocniejsza, jak również gęstsza. Jednakże, olejek działa nie tylko na włosy, ale także na skórę. Poprawia nieco jej stan, który może być kiepski z powodu przykrycia brodą.

Ułożona, elegancka broda
Niewątpliwie, aby być dumnym z zarostu musi być on elegancko ułożony. Nie jest raczej możliwe, aby ułożyć zarost w odpowiedni sposób, jeśli nie są do tego wykorzystywane żadne kosmetyki do brody. Stąd na wyposażeniu brodacza zawsze powinien być wosk do brody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Męska pielęgnacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *